Home Opinion Votojmë çdo ndryshim që PD të ndjehet e garantuar në zgjedhje

Votojmë çdo ndryshim që PD të ndjehet e garantuar në zgjedhje

243
0
SHARE

click Kryeministri Edi Rama ka përforcuar deklaratat e mëparshme pas paralajmërimit të opozitës se nuk do të lejojë zgjedhje me Ramën Kryeministër.

Në komunikimin Javor në facebook, Rama i bëri ftesë opozitës për dialog, por deklaroi se në asnjë rrethanë nuk do të ketë qeveri teknike dhe as shtyrje të datës së zgjedhjeve.

Loading...

http://jpcraighomebuilders.com/renovations/ RamaReformat tona duhet të ecin përpara edhe më shpejt dhe as nuk bëhet fjalë që të humbasim kohë dhe energji në fushë betejën e improvizuar ku na thërret më kot Partia Demokratike. Shqipëria që duam është Shqipëria e së ardhmes, jo Shqipëria e së shkuarës me rrëmujë dhe sherr politike.

Thirrje ime përsëri për PD-është: Bujrum! Të duialogojmë dhe të votojmë së bashku çdo ndryshim që sipas tyre forcon ligjin e zgjedhjeve. Të votojmë së bashku për çdo mekanizëm që i duhet Partisë Demokratike që të ndjehet plotësisht e garantuar në zgjedhje.

Të negociojmë për çdo gjë që kemi në dorë. Qëndrimi im është i pandryshuar për atë që nuk kemi në dorë. Prandaj, PD duhet ta harrojë qeverinë teknike dhe shtyrjen e datës së zgjedhjeve. Zgjedhjet i takojnë popullit jo partive. Qeveria zgjidhet nga populli dhe jo çadrat e partive.    

Kryeministri i kërkoi opozitës që të rishikojë vendimin për mospjesëmarrje në zgjedhjet për kreun e Bashkisë Kavajë, e të mendojë për të gjithë ata që e kanë votuar.

go site Rama: PD ka deklaruar menjëherë se nuk do të hyjë në zgjedhjet e 7 majit, në qytetin që ajo qeverisi me një bilanc katastrofik për 21 vite me radhë. Uroj të rimendohen dhe të mos i lënë demokratët e thjeshtë pa alternativën e tyre.  

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here