Home Politike Skuadra përfaqësuese e PS në betejën e 18 qershorit

Skuadra përfaqësuese e PS në betejën e 18 qershorit

164
0
SHARE

Lista e kandidatëve për deputetë të Partisë Socialiste të Shqipërisë në zgjedhjet e 18 qershorit:

 

Loading...

Qarku Kukës

  1. Mimi Kodheli
  2. Safet Gjici
  3. Valbona Doçi
  4. Agron Geca 

Qarku Shkodër

  1. Ditmir Bushati
  2. Paulin Sterkaj
  3. Senida Mesi
  4. Luan Harusha
  5. Paulin Luli
  6. Teuta Shala
  7. Alfons Babani
  8. Vilson Masmala
  9. Majlinda Laccaj
  10. Myzafer Bushi
  11. Pjetër Nika
  12. Blediana Nika

 

Qarku Dibër

  1. Ilir Beqaj
  2. Almira Xhembulla
  3. Halit Palamani
  4. Myfit Duriçi
  5. Naim Asllani
  6. Lindita Tako

 

Qarku Lezhë

  1. Lindita Nikollaj
  2. Pjerin Ndreu
  3. Gjetan Gjetani
  4. Ardiana Jaku
  5. Fran Mata
  6. Egli Dashi
  7. Edona Daçi
  8. Elton Suti

 

Qarku Elbasan

  1. Taulant Balla
  2. Evis Kushi
  3. Arben Kamami
  4. Musa Ulqini
  5. Anastas Angjeli
  6. Luan Duzha
  7. Nure Belba
  8. Florenc Spaho
  9. Olsi Çoku
  10. Desantila Tahiraj
  11. Edmond Xhani
  12. Enver Shkurti
  13. Klevis Xhoxhi
  14. Arben Ruçi
  15. Ana Muça
  16. Ejvis Pila
  17. Besjon Ajazi
  18. Marenglen Disha
  19. Klodiana Zdrava
  20. Erjona Ibro

 

Qarku Korçë

  1. Niko Peleshi
  2. Eduard Shalsi
  3. Elisa Spiropali
  4. Ilirjan Pendavinji
  5. Ilir Xhakolli
  6. Edlira Bode
  7. Ardit Konomi
  8. Enslemvera Zake
  9. Sotiraq Bratko
  10. Gentjana Drabo
  11. Zamira Meto
  12. Edlira Donefski
  13. Erion Thengjilli

 

Qarku Berat

  1. Blendi Klosi
  2. Ermonela Valikaj
  3. Adnor Shameti
  4. Fadil Nasufi
  5. Arben Konomi
  6. Eugen Kallfani
  7. Saimir Plaku
  8. Jorid Çelaj

 

Qarku Vlorë

  1. Damian Gjiknuri
  2. Vilma Bello
  3. Alket Hyseni
  4. Vullnet Sinaj
  5. Andrea Marto
  6. Edi Rama
  7. Edmond Leka
  8. Fatmir Velaj
  9. Ramis Husi
  10. Adrian Gurma
  11. Elona Hodaj
  12. Saniela Xhaferri
  13. Lindita Kondi
  14. Suela Kotolloshi

 

Qarku Gjirokastër

  1. Bledar Çuçi
  2. Mirela Kumbaro
  3. Flamur Golemi
  4. Laert Duraj
  5. Artemis Dralo
  6. Matilda Çela
  7. Elvira Pasho 

 

Qarku Durrës

  1. Eglantina Gjermeni
  2. Milva Ekonomi
  3. Fidel Ylli
  4. Ilir Ndraxhi
  5. Rolant Xhelilaj
  6. Jurgis Çyrbja
  7. Rrahman Rraja
  8. Klodiana Spahiu
  9. Altin Kaziaj
  10. Alban Ramohitaj
  11. Ledion Lako
  12. Ana Dhamo
  13. Bashkim Xhafa
  14. Agim Karaj
  15. Aljon Hysko

 

Qarku Fier

  1. Erjon Braçe
  2. Adelina Rista
  3. Bashkim Fino
  4. Ismet Beqiri
  5. Antoneta Dhima
  6. Bujar Çela
  7. Tatjana Piro
  8. Anduel Xhindi
  9. Gramoz Ruçi
  10. Xhavit Bushi
  11. Gentiana Cakrani
  12. Lindita Buxheli
  13. Ervin Bushi
  14. Gentian Nushi
  15. Ermal Petushi
  16. Afrim Plaka

 

Qarku Tiranë

  1. Elona Gjebrea
  2. Besnik Baraj
  3. Olta Xhaçka
  4. Blerina Gjylameti
  5. Pandeli Majko
  6. Saimir Tahiri
  7. Vasilika Hysi
  8. Ervin Bushati
  9. Ogerta Manasterliu
  10. Fatmir Xhafaj
  11. Rakip Suli
  12. Arben Ahmetaj
  13. Xhemal Qefalia
  14. Sadri Abazi
  15. Ulsi Manja
  16. Klotilda Ferhati
  17. Sadi Vorpsi
  18. Arben Pëllumbi
  19. Spartak Braho
  20. Eljo Hysko
  21. Milena Harito
  22. Silda Cepe
  23. Danja Hobdari
  24. Juliana Hoxha
  25. Arben Seferi
  26. Blerina Doracaj
  27. Irma Shtini
  28. Besa Spaho
  29. Granit Kërxhalliu
  30. Shpëtim Leskaj
  31. Azbi Arapi
  32. Dritan Meta
  33. Klevis Jahja
  34. Gerta Lubonja
  35. Ruilda Lita
  36. Shpati Kolgega
  37. Arben Meçaj

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here