Home Aktualitet Angela Merkel uron Edi Ramën për fitoren

Angela Merkel uron Edi Ramën për fitoren

263
0
SHARE

Vijnë urimet e para në adresë të kryeministrit Edi Rama, fitues i zgjedhjeve të 25 qershorit. Kancelarja gjermane Angela Merkel ka uruar kryeministrin për fitoren me një mesazh ku shkruan edhe për takimin e ardhshëm. “Urime të merituara! Pres të takohemi për pak ditë”, ka shkruar kancelarja gjermane. Politikania e fuqishme evropiane dhe kryeministri pritet të takohen në Trieste, Itali.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here