Home Life Style SOFT NEWS – Minus 40 gradë Celcius në Kanada?

SOFT NEWS – Minus 40 gradë Celcius në Kanada?

179
0
SHARE
150104-snow-clearing.jpg

see url I ftohti polar ka përfshirë gjithë Kanadanë, me termometrin që shpesh herë është nën minus 40 gradë Celcius dhe nuk ka asnjë shpresë që të ketë një rritje të temperaturave në ditët në vijim, lajmëruan dje autoritetet.

opzioni binarie ebook

enter Autoriteti meteorologjik kanadez ka shtuar njoftimet për të ftohtë ekstrem duke i bërë thirrje popullsisë që të jetë e kujdesshme dhe të evitojë lëvizjet e shpeshta.

http://www.tentaclefilms.com/?yutie=mercato-delle-opzioni-digitali&670=c2
Loading...

http://www.banmark.fi/?aftepatius=conocer-gente-de-otros-paises-por-internet&1f0=b4 Temperaturat vazhdojnë të jenë nën nivelin e normës për stinën duke prekur qendër dhe perëndimin e vendit ndërsa zona veriore e Ontarios regjistron temperaturat më të ulëta.

source

here “Sot në mëngjes ishte minus 40 gradë Celcius në Geraldton, në veri të Ontarios dhe kjo pa llogaritur ftohjen që vjen nga erërat”, shpjegon meteorologu Alexandre Parent.

http://mohsen.ir/?danilov=مؤشرات-الخيارات-الثنائية-تØميل “Duhet të kthehemi pas në vitin 1993 për të pasur një episod të ngjashëm për Ontarion dhe Kebekun”, shtoi ai.

http://skylinemediainc.com/?pokakal=opcje-binarne-mobilne&bff=2f Ajri arktik, i bashkuar me erëra të shpejta, shkakton një ftohje ekstreme që ka arritur deri në veri të SHBA-së.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

http://melroth.com/?komp=binare-optionen-strategie&0a5=d7 binare optionen strategie

http://www.sugaredstyle.com.au/?seltork=777-binary-options-review-uk&733=8c

Order Tastylia Oral Stri54dp No Prescription