Home Opinion “Gjeneralen” kryemadhi e tradhtojnë oficerët e saj

“Gjeneralen” kryemadhi e tradhtojnë oficerët e saj

55
0
SHARE

Në historinë botërore, në çdo formacion civil apo ushtarak, ka patur dhe ka tradhëti. Kështu po ndodh çdo ditë në partinë politike LSI që drejton “komandantja kryemadhi”. Arsyet janë nga mënyra e drejtuesve të kësaj njesie politike mes 129 të tilla…

LSI-ja u shkëput nga Partia Socialiste duke dalë më vehte për të ndertuar shtëpinë e re të saj. Zot i kësaj shtëpie, ishte vetë Ilir Meta. Fillimisht u duk si një Parti e dobishme, sidomos për brezin e ri. Mirëpo, Ai gjatë drejtimit të kësaj partie,  i pëlqeu profesioni i shoferave duke drejtuar timonin majtas-djathtas! Arsyeja ishte pretendimi për të marrë pushtetin. Megjithëse s’ngeli pa fitore dukë përfituar shumë ministra si në të majtën dhe në të djathtën. Por meta u lodh duke u rrotulluar majtas-djathtas dhe ia dorëzoi “ushtrinë” bashkëshortes!?

Loading...

Por, kryemadhit iu shtua oreksi për të marrë drejtimin e shtetit ku gjatë fushatës zgjedhore 2017, pretendonte e deklaronte se do të dalë forcë e parë! Por sovrani e hodhi në humnerë. Në të njejtën kohë, armiqësohet me Partinë “nënë” socialiste. Ky veprim i kushtoi për keq Partisë së LSI-së. Kësaj partie familjare që çdo ditë në ekrane televizive duke sharë e shpifur pa asnjë bazë qeverinë Rama  si Kryemadhi por akoma më shumë “Vasillaqi”, i cili ditë e natë nuk pushon duke shqrë e shpifur. I shkreti, pretendonte të bëhej kryeministër në 2017-ën. Por, unë do të thoja se, pot ë ishte dhe çoban lopësh, do t’ia hante ujku dhente e jo më Kryeministër, ky njeri llafazan!

Oficerët e “gjenerales” Kryemadhi, të cilet deri tani janë rreth 44, e kanë tradhëtuar, por pritet që dhe ushtarët të marrin shëmbullin e ofiucerëve të tyre për të  dezertuar dhe në fund do të ngelen vetëm servilët ose do të shkrihet si Partia “Libra”! “Tradhëtarët” e LSI-së iu bashkuan Partisë Mëmë të saj, Partisë Socialiste.

Elektorati shqiptar, sidomos intelektualët që nuk janë të paktë por me shumicë, i kuptojnë ngjarjet politike dhe veprojnë me ndërgjegje se si e kujt  i shërbejnë!? Kështu vepruan edhe 44 këshilltarët e LSI-së. por, ky është vetëm fillimi sepse “gjeneralja” Kryemadhi i humbi dhe ato pak mend që kishte, kur hoqi çizmen e këmbës për t’i rënë Kryeministrit, Edi Ramës. Me veprimin e saj të ulët, ajo i humbi vlerat e saj si kryetare  e LSI-së. Ajo do të m betet në histori dhe do të kujtohet në çdo kuvend në Shqipëri dhe në Botë. E si mund të drejtojë Partinë një grua si Kryemadhi, e cila nuk është në gjendje të drejtoj dhe të frenoj veten e saj me veprimet  që ajo ben?

Tani, z.Kryemadhi, po mundohet duke ju servilosur Lulit të Vocërr për të bërë koalicxion në zgjedhjet vendore të 2019-ës. Por, Luli është në të njëjtat pozita e halle, sepse edhe atë po e tradhetojnë e braktisin “ushtarët” e Partisë së tij. Më e mira do të ishte që z. Kryemadhi dhe Luli të dorhiqen, sepse nuk i do dhe përfill më as elektorati i tyre.

IDRIZ PASHA

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here