Home Aktualitet Lavdi Dëshmorëve të Atdheut

Lavdi Dëshmorëve të Atdheut

41
0

Në 5 Maj, Ditën e Dëshmorëve të Atdheut, Kryeministri Edi Rama zhvilloi homazhe në Varrezat e Dëshmorëve. Në këtë ceremoni përkujtimore Kryeministri Rama ka vendosur një kurorë me lule në memorialin “Nënë Shqipëri” në respekt të atyre që dhanë jetën për lirinë e vendit. Kurora me lule në nder të të rënëve kanë vendosur edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruci, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhacka, Prefektja e Tiranës, Suzana Jahollari, si dhe të tjerë zyrtarë të lartë të pushtetit qendror dhe atij lokal, veteranë dhe familjarë të Dëshmorëve të Atdheut.

Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here