Kreu Autorët Postime nga admin123

admin123

1043 POSTIME 0 KOMENTET

u-transparenca.al portali që garanton transparencën e e universiteteve

Nga takimi i Kryeministrit Edi Rama në prezantimin e Portalit të ri u-transparenca.al, një instrument për garantimin e kontrollit dhe transparencës në institucionet e Arsimit të...

Deklarata e Kongresit të Partisë Socialiste

Sot në Kongresin e Partisë Socialiste të Shqipërisë, vijmë me bindjen e përforcuar se jemi e vetmja forcë politike që mund të qeverisë vendin,...

Tirana, mishërimi i forcës sonë transformuese

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në takimin në Tiranë të ciklit kombëtar Bashkia që Duam: Faleminderit të gjithëve! Dua që në këtë moment ta ktheni pak...

Fondi Social, Manastirliu: Financim shërbimeve sociale në çdo Bashki

“Me buxhetin e shtetit do të financohet ngritja dhe zgjerimi i shërbimeve sociale për gratë, fëmijët në vështirësi, të moshuarit dhe të gjithë kategoritë...

“Daullet për Paqen” trokasin në Tiranë

Tirana përjetoi edhe këtë vit, një moment të veçantë dedikuar paqes. “Daullet për Paqen” erdhën në sheshin “Skënderbej” si një event shumë domethënës, me...

Dita Botërore e Sindromës Down, Analiza e ADN falas

Analiza e ADN dhe një seri analizash për zbulimin e diagnozave para-lindjes, tashmë do të ofrohen falas në strukturat publike. Ministrja e Shëndetësisë dhe...

21 marsi, Dita Ndërkombëtare e Pyjeve

- Jeta vdes atje ku vdes pylli Nga Kristo Kauri Kur hap “portën” gjigante të pyllit, një ndjesi e bukur e ëmbël të pushton. Ndjen ngadhnjim, krenari...

Dy ditë pranvere

Sylë Gosturani -16 e 17 Marsi, krejt të kundërta me njëra- tjetrën- Pranvera është stina e ripërtëritjes, është stina, kur gjithçka ripërtërihet, pemët çelin lulet, livadhet...

Arkeologu i jetës së gjelbër

- Buqetë urimi për 75 vjetorin e lindjes - Dr. Selman MËZIU Ai gjithnjë në kërkime i ka kaluar vitet e rinisë e më pas, në...

Restaurohet rruga e kalasë në Berat

Rruga “Mihal Komneno” është hyrja kryesore dhe aksesi më i shkurtër që lidh Beratin me një ndër lagjet muzeale të qytetit, lagjen “Kala”. Kjo...

Mbillen pas 30 vitesh djerrë tokat në Poliçan

Pas 30 vitesh djerrë, për herë të parë tokat e fermerëve në Mbrakull të Poliçanit janë mbjellë me grurë, misër dhe perime të ndryshme...

Argjinaturë mbrojtëse nga lumi Osum në Kuçovë

Banorët e fshatit Rreth Tapi të Njësisë Administrative Perondi në Kuçovë do të shpëtojnë nga përmbytjet e tokave sa herë që lumi Osum dilte...