E diel, Dhjetor 10, 2017
Home Authors Posts by admin123

admin123

292 POSTS 0 COMMENTS

Si Erion Veliaj i do drejtuesit Shqipëria!

Erion Veliajn e kam njohur para disa vitesh kur drejtonte shoqatën “Mjaft”, kur na mblodhi në amfiteatrin tek Liqeni Artificial. Shokëve qe kisha afër,...

Burrë shembullor në çdo drejtim

Në Maj 2014, si zakonisht në mëngjes, dalim e takohemi me shokë dhe miq nga të gjitha anët e Atdheut në Laprakën e bukur...

Kur po trokisnin ditët e Çlirimit

Lufta për Çlirimin e Tiranës, angazhoi forca të shumta partizane. Nga një ditë në tjetrën, partizanët fitonin terren në qytete gjer sa u çlirua...

Buxheti 2018, në fokus shtetbërja, punësimi dhe mirëqenia

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Kuvend: Sot, qeveria paraqet në Kuvend një dokument, në këndvështrimin tonë, me rëndësi të posaçme, që shënon edhe hapin...

77 vite, Greqia i shpall gjendje lufte Shqipërisë

-27 vite në tranzicion, shqiptarët luftë kundër vendit!- Monarko-fashistët grek që prej çlirimit të vendit tonë, nuk bëjnë gjë tjetër veçse provokojnë në kufirin tonë...

73-vjetori i çlirimit të Kukësit dhe Prizrenit

Më 18 Nëntor 1944, 73 vjet më parë, u çlirua Kukësi nga forcat partizane të Brigadës së 18-të Sulmuese. Një ditë më parë, më...

Çlirimi i Tiranës, ngjarje e rëndësishme e LANÇL

-Me rastin e 73 vjetorit të çlirimit të Tiranës, një ngjarje kulmore dhe shumë e rëndësishme e historisë së lavdishme të LANÇl- Çlirimi  Tiranës, është...

Bashkëbisedimi i Kryeministrit Edi Rama me qytetarë të Burrelit

Arsyeja pse ne erdhëm këtu, duke qenë e gjithë qeveria qysh prej ditës së djeshme në këtë Qark dhe pse ne e konsiderojmë shumë...

Qeveria në Dibër, takime me administratën qendrore dhe komunitetin

Kryeministri Edi Rama, pas mbledhjes së qeverisë në Dibër: Sot jemi në Dibër, nesër jemi në Dibër, në bazë çka kemi marrë zotim se çdo...

Kryeministri Rama me 100 studentë të ekselencës

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në takimin me 100 studentë të ekselencës: Mirë se keni ardhur! Është kënaqësi e veçantë  t’ju kemi sot, këtu. Kjo është...