E enjte, Maj 24, 2018
Home Authors Posts by admin123

admin123

456 POSTS 0 COMMENTS

Llogaridhënie publike përpara qytetarëve të Lezhës

Kryeministri Edi Rama në llogaridhënien publike të qeverisë përpara qytetarëve të Lezhës:   Kjo është një fushatë e mirëfilltë komunikimi me njerëzit në të gjithë territorin...

Një hap më shumë drejt përfundimit të Bulevardit të Ri të...

Fjala e kryeministrit Edi Rama në çeljen e segmentit te dytë të Bulevardit të Ri të Tiranës: Më vjen shumë mirë që jemi rikthyer këtu,...

Rehabilitohet moli i Parkut të Liqenit

Në një kohë të shkurtër Parku i Liqenit Artificial është kthyer në një nga destinacionet më të preferuara për qytetarët e Tiranës, jo vetëm...

Lavdi Dëshmorëve të Atdheut

Në 5 Maj, Ditën e Dëshmorëve të Atdheut, Kryeministri Edi Rama zhvilloi homazhe në Varrezat e Dëshmorëve. Në këtë ceremoni përkujtimore Kryeministri Rama ka...

Çelet ekspozita me vëllimet më të rralla të trashëgimisë shpirtërore

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në ceremoninë e çeljes së Ekspozitës “Urtësie të pashuar”, ku ekspozohen vëllimet më të rralla dhe më të moçme...

Krimet e Rënda marrin në pyetje ish-ministrin Tahiri

Saimir Tahiri sot në një deklaratë për mediat është shprehur se ka lënë mandatit të deputetit për ti hapur rrugën Prokurorisë që të vijojë...

“Forca e ligjit”

Ministria e Brendshme ka publikuar të gjitha rastet e operacionit “Forca e Ligjit” ku ka pasur të arrestuar dhe asete të sekuestruara. “Në kuadër...

Shkarkohet gjyqtarja e Kushtetueses Altina Xhoxhaj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur shkarkimin e gjyqtares së Gjykatës Kushtetuese Altina Xhoxhaj. “Komisioni e konsideron të mbyllur procesin e rivlerësimit. Trupa...

Mateus Vital te Lacio

Igli Tare ka një tjetër objektiv në listën e tij. Ai quhet Mateus Vital. Për të gjithë është një emër i panjohur por për...

Tirana përgatitet për Superioren

Tirana ka filluar të mendojë për merkaton. Edhe pse nuk ka ende emra konkretë, e aq më pak negociata, bardheblutë i kanë idetë e...