Home Authors Posts by admin123

admin123

456 POSTS 0 COMMENTS

Liverpul hyn në histori

Liverpuli është në finale të Ligës së Kampionëve. Kjo edhe falë makinerisë së sulmit që ka. Kur Firminjo, Salah dhe Mane luajnë së bashku...

Mbi arsyet e llogaridhënies publike

Kryeministri Edi Rama në Kuvend:   Profesor , njerëzit ikin, fjala mbetet. Ne vazhdojmë me fjalën që mbeti pas. Ndërsa prania juaj, kuptohet, nuk i shton...

Llogaridhënie publike përpara qytetarëve të Tiranës

Kryeministri Edi Rama në llogaridhënien publike përpara qytetarëve të Tiranës:    Përshëndetje të gjithëve! Në radhë të parë dëshiroj të falënderoj dhe përgëzoj Bashkinë e Tiranës për...

Gati fillimi i e spitalit të ri në QSUT, investim 14.4...

Një spital i ri 7 katësh i sëmundjeve të brendshme do të ndërtohet në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza në Tiranë, projekt i financuar...

Në 1 Qershor nis projekti i 4 mijë biçikletave në Tiranë

Në 1 Qershor Tirana do të pushtohet nga 4 mijë biçikleta. Projekti inovator i Bashkisë së Tiranës do ta shndërrojë kryeqytetin në një qytet...

Babë e “bir”, vetë e shkruan dhe vulosën statutin e ri

Kongresi i të ashtuquajturës Parti Demokratike e mbledhur në sallën e Pallatit të Kongreseve më 29 Prill 2018 – salla me kapacitet 2500 vende...

Reforma në drejtësi, sfida kryesore ngritja e institucioneve të reja

“Deri dje gjyqtarët e prokurorët ishin kthyer në një koorporatë, e cila e ishte e pamundur për t’u depërtuar. Ndërsa sot shikojmë gjyqtarë e...

Në qershor Rita Ora dhe Ermal Meta ndezin Sheshin Skënderbej

Këtë verë Tirana do të jetë stacioni i yjeve të muzikës botërore. Në koncertin festiv të mbajtur dje në sheshin “Skënderbej”, kryetari i Bashkisë...

Panairi i Ditës Ndërkombëtare të Punës

Panairi i Ditës Ndërkombëtare të Punës, i çelur sot në Tiranë, tërhoqi një interes jo vetëm nga punëkërkues, por edhe të rinj të interesuar për...

Kryeministri Rama takim me Patriarkun e Moskës Kirill

Pritja në Kryeministri e Shenjtërisë së Tij, Patriarkut të Moskës dhe gjithë Rusisë, Kirill: Kryeministri Edi Rama: Ju uroj nga zemra mirëseardhjen! Natyrisht është një...