E diel, Shkurt 18, 2018
Home Authors Posts by admin123

admin123

367 POSTS 0 COMMENTS

Sheshi Skënderbej inaugurohet në 10 Qershor

Sheshi Skënderbej do të hapet në 10 Qershor. Lajmin e shumëpritur për të gjithë kryeqytetasit dhe jo vetëm, e ka dhënë në prani edhe...

Erozioni sipërfaqësor i tokës, shqetësim mbarëkombëtar

Erozioni sipërfaqësorë i  tokës si fenomen natyrorë kërcënues mbarëkombëtarë shkakton dëmtimin e pjesës së sipërme të tokës nga fenomene të ndryshme si:uji, akulli, era,...

Komandant trim dhe i zgjuar

-Me rastin e 74 vjetorit të krijimit të Batalionit të Mokrës (17 Maj 1943-2017)- 74 vjet më parë, në Mokrën kreshnike, u krijua Batalioni Partizan...

Kur i hodhën litarin në fyt

-Me rastin e 90 vjetorit të lindjes Fato Berberi lindi dhe u rrit në qytetin e Gjirokastrës në vitin 1927.  Ajo zhvilloi veprimtarinë në radhët...

Të gjithë demokratëve të zakonshëm

SHËNIMI I DITËS Nga Edi Rama Të gjithë demokratëve të zakonshëm, që e duan Shqipërinë njësoj si unë, si ne të tjerët, që s'jemi votues të...

Të bashkohemi socialistë e demokratë për Shqipërinë që Duam

Fjala e Kryeministrit dhe Kryetarit të Partisë Socialiste, Edi Rama në takimin elektoral në Selenicë:   Mirëdita të gjithëve! Mirë se ju gjeta!   Ky është takimi i parë...

Shkollë e re 9-vjeçare në fshatin Mihajas, Berzhitë

Viti i ri shkollor që nis në Shtator do t’i gjejë fëmijët e fshatit Mihajas në Berzhitë me një shkollë të re. Bashkia e...

Kryeministri Edi Rama, takim me të rinj të sapodiplomuar

Të rinj të sapodiplomuar, energjikë dhe kërkues për të ardhmen e tyre. Ata janë të qartë dhe duan më të mirën për veten, bazuar...

Komunitetet fetare të shqetësuar për situatën politike

Ne Komunitetet Fetare në Shqipëri, Komuniteti Mysliman, Kisha Orthodhokse Autoqefale, Kisha Katolike, Kryegjyshata Botërore e Bektashinjëve dhe Vëllazëria Ungjillore, në përputhje me natyrën e...

PS prezanton 14 kandidatët për zgjedhjet e 18 qershorit

Partia Socialiste në Durrës ka prezantuar para Asamblesë 14 kandidatët që garojnë për qarkun e Durrësit në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit. Në fjalën...