E martë, Prill 24, 2018
Home Authors Posts by admin123

admin123

420 POSTS 0 COMMENTS

Me të rinjtë për Rilindjen e Korçës dhe reformat në arsim

Gjatë qëndrimit në Korçë, Kryeministri Edi Rama u takua me një grup maturantësh, me të cilët foli për procesin e pranimit në universitet, orientimin...

Rilindje Urbane në Maliq e Devoll

Shkolla e mesme e Bashkuar "Rrëmbec", në Maliq do të hapet vitin e ardhshëm shkollor, tërësisht e re, brenda të gjithë standardeve, për mbi...

Kur banoret merren vesh me token ku jetojnë

Sot vizitova Rrapishten, oazin e Karahaxhit dhe bizneset qe ndodhen nen hijen e tij. Eshte nje mjedis teresisht natyral, perballe dhe shume prane Finiqit...

Leskoviku në 73 vjetorin e çlirimit

-Lufta për Çlirimin e Qytetit të Leskovikut, i pari veprim luftarak i bashkërenduar dhe i organizuar i forcave partizane- Leskoviku i dha lëvizjes kryengritëse të...

Kujtime të Heroit të Popullit, Myslim Peza

-Me rastin e 73 vjetorit të Kongresit Historik të Përmetit – 24 Maj 1944-24 Maj 2017 (marrë nga libri i Babë Myslimit: “Kur dhashë...

Balla: PS, e vetmja alternativë e besueshme që ka sot Shqipëria

Drejtuesi Politik i PS në qarkun e Elbasanit, Z. Taulant Balla, e konsideron një marrëveshje shumë të rëndësishme për Shqipërinë marrëveshjen mes Kryeministrit dhe...

Partinë Demokratike e donim në fushën e betejës

Fjala e Kryeministrit dhe Kryetarit të Partisë Socialiste, Edi Rama me anëtarë e simpatizantë të PS-së në Tiranë: Sot ishte dita, kur ne kishim çeljen...

Beteja për reformën në drejtësi është angazhimi ynë themelor

Fjala e Kryetarit të PS Tiranë Saimir Tahiri gjatë hapjes së fushatës: Do fitojmë si kurrë më parë falë jush dhe skuadrës sonë të Tiranës,...

Marrëveshja politike 18 maj 2017

Palët në këtë marrëveshje shprehin mirënjohjen dhe falenderimin për Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Europian për kontributin e tyre në forcimin e...

Dështimi i negociatave, reagon Partia Socialiste

Partia Socialiste deklaratë për media: Partia Socialiste shpreh keqardhjen per abuzimet mediatike te te ashtuquajturit koalicion opozitar, me nje proces shume serioz dhe delikat perpjekjesh...