Kreu Aktualitet Kryeministri ndryshon kabinetin, Erjon Braçe numri 2 i Qeverisë

Kryeministri ndryshon kabinetin, Erjon Braçe numri 2 i Qeverisë

1266
0
Deputeti i PS Erion Brace, duke folur gjate nje konference shtypi, ku e ka quajtur konflikt interesi ne qeverine Berisha, perplasjen mes policise se rendit dhe ate tatimore, ne dyert e uzines se perpunimit te naftes, Armo.

Kryeministri Edi Rama gjatë Asamblesë së Partisë Socialiste, ashtu siç e kishte paralajmëruar, ka njoftuar ndryshimet në kabinetin e tij. Kreu i qeverisë tha se në kabinetin e ri do të ketë 50% gra. Risi në ndryshimet e qeverisë është edhe zgjedhja e Erjon Braçes si zv/Kryeministër.

Ministrat që zëvendësohen:

Erjon Braçe zgjidhet zv/Kryeministër

Ikën Ditmir Bushati – Vjen Gent Caka

Ikën Arben Ahmetaj – Vjen Anila Adenaj

Ikën Damian Gjiknuri – Vjen Belinda Balluku

Ikën Lindita Nikolla – Vjen Besa Shahini

Ikën Mirela Kumbaro – Vjen Eva Margariti

Ikën Niko Peleshi – Vjen Bledi Çuçi

Ikën Sonila Qato – Vjen Eduard Shalësi

Rikthehet Ministria për Marrëdhëniet me Parlamentin – Emërohet Elisa Spiropali

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.