Kreu Aktualitet Lavdi Dëshmorëve të Atdheut

Lavdi Dëshmorëve të Atdheut

1243
0

Në 5 Maj, Ditën e Dëshmorëve të Atdheut, Kryeministri Edi Rama zhvilloi homazhe në Varrezat e Dëshmorëve. Në këtë ceremoni përkujtimore Kryeministri Rama ka vendosur një kurorë me lule në memorialin “Nënë Shqipëri” në respekt të atyre që dhanë jetën për lirinë e vendit. Kurora me lule në nder të të rënëve kanë vendosur edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruci, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhacka, Prefektja e Tiranës, Suzana Jahollari, si dhe të tjerë zyrtarë të lartë të pushtetit qendror dhe atij lokal, veteranë dhe familjarë të Dëshmorëve të Atdheut.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.