Kreu Sport Liverpul hyn në histori

Liverpul hyn në histori

1567
0

Liverpuli është në finale të Ligës së Kampionëve. Kjo edhe falë makinerisë së sulmit që ka. Kur Firminjo, Salah dhe Mane luajnë së bashku ata janë si një “Ferrari”. Të tre sulmuesit tashmë janë në histori, pasi kanë kaluar treshen e Real Madrid, e përbërë nga Ronaldo, Bejl dhe Benzema, të cilët në vitin 2013 arritën të shënonin 28 gola. 3 sulmuesit e Liverpul këtë vit kanë arritur të shënojnë 29 gola, por kanë edhe 1 ndeshje në dispozicion, finalen. Friminjo dhe Salah kanë shënuar përkatësisht nga 10 gola secili dhe Mane 9.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.