Kreu Aktualitet Rama ftesë publike studentëve: Jam i gatshëm t’ju pres në zyrë

Rama ftesë publike studentëve: Jam i gatshëm t’ju pres në zyrë

1109
0

Kryeministri Edi Rama ka folur për here te pare per protestën që po zhvillojnë studentet.

Kryeministri iu ka bërë atyre një ftesë të hapur që të takohen se bashku me padagogët, pa asnjë drejtues apo organizator, por ballë për ballë , në mënyrë transparente, publikisht.

Ai tha se protestuesit kanë të drejtë të protestojnë, por se detyra e tij si kryeministër është t’i dëgjojë dhe diskutojë zgjidhjet.

Rama theksoi se zyra është e tij, por pushteti i qytetarëve, ndaj ribëri ftesën për takim të hapur me studentët, ballë për ballë dhe sy më sy.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.