Kreu Aktualitet Saimir Tahiri ankimon zgjatjen e afatit të hetimeve

Saimir Tahiri ankimon zgjatjen e afatit të hetimeve

850
0

Ish-Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka ankimuar në Gjykatën e Krimeve të Rënda vendimin e prokurorisë për zgjatjen e hetimeve me tre muaj të tjera. Vendimi për zgjatjen e hetimeve iu komunikua në datë 17 janar ish-ministrit, por ky i fundit, nëpërmjet mbrojtësve, ka kundërshtuar zgjatjen e hetimeve. Shkak për shtyrjen e hetimeve, sipas Prokurorisë vjen për disa veprime të tjera hetimore. Prokuroria deklaron se pritet përgjigjja për ndihmë juridike nga Mali i Zi dhe përkthimi i akteve të marra nga Italia.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.