Kreu Aktualitet Studentët kërkuan seancë të jashtëzakoshme parlamentare, Balla: PO!

Studentët kërkuan seancë të jashtëzakoshme parlamentare, Balla: PO!

1014
0

Diten e sotme studentet qe protestojne kane kerkuar qe neser te zhvillohet nje seance e jashtezakonshme per 8 kerkesat e tyre.

Ata lane kohe deri sot ne oren 16:00 per te marre pergjigje, dhe pergjigja ka ardhur.

Kryetari i Grupit Parlamentar te PS, me ane te nje postimi ne facebook shkruan se parlamenti mund te mblidhet neser me kryeministrin dhe studentet, te cilet eshte koha te ulen e te mbyllin Paktin per Universitetin duke nisur nga miratimi i 8 pikave.

Postimi i plote i Balles:

PO! Parlamenti mund te mblidhet neser me Kryeministrin dhe studentet, te cilet eshte koha te ulen e te mbyllin Paktin per Universitetin duke nisur nga miratimi i 8 pikave. Uroj qe studentet ta bejne kete pa humbur kohe dhe te kthehen ne shtepi me suksesin e protestes se tyre.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.