Kreu Etiketimet Vlorë

Etiketim: Vlorë

Arsimi profesional, 2-fishohet numri i nxënësve

Shkolla profesionale Industriale “Pavarësia”, në Vlorë, renditet sot një prej shkollave model të arsimit profesional në vend. Ajo numëron këtë vit shkollor 700 nxënës,...

Për Vlorën do bëjmë sa nuk është bërë në çerekshekulli

Fjala e Kryeministrit dhe Kryetarit të Partisë Socialiste, Edi Rama, në takimin me veteranë e pensionistë në Vlorë: Mirë se ju gjeta! Më vjen shumë mirë...