Kreu Aktualitet 80 qendra shëndetësore gati në fund të vitit

80 qendra shëndetësore gati në fund të vitit

1476
0

Kryeministri Edi Rama iu ka uruar Mrëmëngjes të gjithë ndjekësve në rrjetin social “Facebook” ditën e sotme me 5 qendrat shëndetësore që do rikonstruktohen në qarkun e Beratit. Rama ka zgjedhur pamjet nga kantieret e Qendrave Shëndetësore në Goriçan, Lapardha, Kutalli, Lybeshë, Dyshnik. “MIRËMËNGJES dhe me këto pamje nga kantieret për ndërtimin e Qendrave Shëndetësore në qarkun Berat, pjesë të Programit Kombëtar ‘300 qendra të reja shëndetësore në 3 vjet’, prej të cilave 80 qendra do të jenë gati në fund të vitit, ju uroj një ditë të mbarë”, -shkruan Rama.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.