Kreu Aktualitet Angela Merkel uron Edi Ramën për fitoren

Angela Merkel uron Edi Ramën për fitoren

1573
0

Vijnë urimet e para në adresë të kryeministrit Edi Rama, fitues i zgjedhjeve të 25 qershorit. Kancelarja gjermane Angela Merkel ka uruar kryeministrin për fitoren me një mesazh ku shkruan edhe për takimin e ardhshëm. “Urime të merituara! Pres të takohemi për pak ditë”, ka shkruar kancelarja gjermane. Politikania e fuqishme evropiane dhe kryeministri pritet të takohen në Trieste, Itali.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.