Kreu Aktualitet Athina thirrje qytetarëve grekë: Tregoni respekt dhe vetëpërmbajtje!

Athina thirrje qytetarëve grekë: Tregoni respekt dhe vetëpërmbajtje!

1507
0

Athina zyrtare u ka bërë thirrje shtetasve grekë që do të marrin pjesë në varrimin e 35-vjeçarit Konstandinos Kacifas që të tregojnë vetëpërmbajtje dhe respekt.

Sipas CNN-it grek ka qenë Ministria e Punëve të Jashtme dhe Mbrojtjes së Qytetarëve të cilat u kanë bërë thirrje shtetasve grekëve që kanë shkuar në fshatin Bularat.

“Shtetasit grekë që shkojnë në Bularat për të nderuar të vdekurin janë të lutur që të vetëpërmbahen dhe të tregojnë respekt për familjen dhe ceremoninë”- thuhet në njoftim.

Ndërkohë për të shmangur incidentet në të dy anët e kufirit në Kakavijë si policia greke ashtu dhe ajo shqiptare po ushtrojnë kontrolle të imtësishme.

Ndërsa në fshatin Bularat ndodhen forca të shumta policie për garatuar rendin dhe sigurinë gjatë ceremonisë së varrimit të 35 vjeçarit Konstandinos Kacifas.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.