Kreu Aktualitet Buxheti 2019, ulje taksash dhe rritje pagash

Buxheti 2019, ulje taksash dhe rritje pagash

1621
0

Ulje taksash dhe rritje pagash. Do të jenë këto dy shtyllat ku do të mbështetet buxheti i vitit të ardhshëm. Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale ka lajmëruar çeljen e diskutimeve për këtë buxhet. “Diskutime të frytshme për buxhetin 2019. Ulje taksash. Rritje pagash në arsim, shëndetësi, ushtri. Dhe një risi shumë domethënëse: Një politikë e re sociale që as mendohej dot pa ndërmarrë reformat e dhimbshme shtetbërëse. Më shumë për këtë nesër në 10:30 fb/twitter/insta live”

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.