Kreu Politike Gramoz Ruçi uron Janullatos, ka edhe një mesazh për të gjithë politikanët

Gramoz Ruçi uron Janullatos, ka edhe një mesazh për të gjithë politikanët

1604
0

Në ditën e Krishtlindjes, kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi përveç urimit për të gjithë besimtarët kishte edhe një mesazh për politikanët. Ai kërkoi nga ata më shumë maturi dhe luajalitet. Po ashtu Ruçi tha se e ka uruar Janullatos për nënshtetësinë shqiptare, që iu dha nga Presidenti Ilir Meta.

Ruçi: Të gjithë besimtarëve të krishtërë i uroj Gëzuar Krishtlindjet. Po kështu të gjithë shqiptarëve do ti uroja që viti 2018 të jetë një vit i begatë, i dashurisë, mirësisë, solidaritetit dhe i shpresës dhe gjithë politikanëve do ti uroja më shumë luajalitet dhe më shumë maturi.

SI e vlerësoni vendimin e Metës për shtetësinë e Janullatos?

Ruçi: Unë jam këtu për ta uruar hirësinë Janullatos, dy urime bashkë, e para Krishtlindjet dhe e dyta ta gëzojë shtetësinë shqiptare

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.