Kreu Kronike Krimet e Rënda marrin në pyetje ish-ministrin Tahiri

Krimet e Rënda marrin në pyetje ish-ministrin Tahiri

1415
0

Saimir Tahiri sot në një deklaratë për mediat është shprehur se ka lënë mandatit të deputetit për ti hapur rrugën Prokurorisë që të vijojë hetimet për të. Ai tha se nga sot do të jetë një qytetar i lirë dhe mandatin e linte që drejtësia të mos kishte asnjë pengesë. Pas këtij lajmi, burime nga Prokuroria për Krimet e Rënda u shprehën se do ta thërrasin ish-ministrin e Brendshëm për një seancë pyetjesh. Mësohet se Tahiri javën e ardhshme do të pyetjet për lëvizjet e tij në Greqi dhe në Itali me makinën që ua kishte shitur Habilajve.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.