Kreu Aktualitet Kryeministri Rama iu përgjigjet akuzave greke dhe shqiptare

Kryeministri Rama iu përgjigjet akuzave greke dhe shqiptare

1281
0

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj akuzave greke dhe shqiptare për qëndrimin e mbajtur pas varrimit të Konstantinos Katsifas në Bularat të Gjirokastrës. Duke iu përgjigjur një prej eksponentëve të Demokracisë së Re në Greqi, i cili deklaronte se Rama i kishte hedhur benzinë zjarrit, kryeministri thotë se s’ka më mirë sesa të jetë i sulmuar nga të dyja palët, duke iu referuar dhe akuzave të bëra në vendin tonë. “Sipas kokave të përndezura të politikës greke e kazanëve të atjeshëm, dje i paskam hedhur benzinë zjarrit, ndërsa sipas Kadrinjve tanë politikë e mediatikë paskam pranuar në heshtje përdhosjen e vendit! S’ka më mirë se sa i sulmuar nga dy palë qirie Kadrinj që s’i duhen dreqit,” shkruan Rama në “Twitter”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.