Kreu Aktualitet Kryeministri Rama mbledh kryesinë e Partisë Sociaiste

Kryeministri Rama mbledh kryesinë e Partisë Sociaiste

1443
0

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka mbledhur sot kryesinë e partisë. Në mbledhje socialistët do të diskutojnë për qeverisjen gjatë këtij viti, funksionimin e partisë, protestat e studentëve, si dhe për organizimin për sa i përket zgjedhjeve lokale qershorin e vitit të ardhshëm.

Në media janë artikuluar zëra se mund të ketë edhe ndryshime në qeveri, por vendimet që do të marrë sot kryesia e PS-së do të diskutohen pas katër ditësh në Asamblenë Kombëtare, e cila do mbahet me 28 dhjetor.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.