Kreu Sport Mateus Vital te Lacio

Mateus Vital te Lacio

1501
0
Mateus Vital na partida válida 16ª rodada do Campeonato Brasileiro 2017, entre Atlético MG x Vasco Da Gama, na noite de domingo (23) no estádio Independência. Foto: Erwin Oliveira/Framephoto

Igli Tare ka një tjetër objektiv në listën e tij. Ai quhet Mateus Vital. Për të gjithë është një emër i panjohur por për Taren ai do të jetë ylli i ardhshëm në Europë. Është vetëm 20 vjeç dhe luan në Brazil. Luan te Korinthias dhe është edhe një kampion i saposhpallur në vendin e tij. Lajmin e raporton “Corriere dello Sport”, ku thotë se lojtari përshtatet në shumë skema loje, por aktualisht luan si trekuartist. Ky është një bast tjetër për Taren që ka treguar se ka një nuhatje të jashtëzakonshme për talentet e rinj. Me Lacion që shkon në Ligën e Kampionëve vitin e ardhshëm nuk duket se ky transferim do të jetë ndonjë sforco e madhe për klubin.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.