Kreu Opinion Më 27 janar, opozita i shpall “luftë” Shqipërisë!

Më 27 janar, opozita i shpall “luftë” Shqipërisë!

1556
0
SEANCE PARLAMENTARE - Kryeministri Sali Berisha, zevendesi i tij Ilir Meta dhe ministri i Brendshem, gjate nje seance parlamentare, ku u miratuan pa pranine e opozites dy ministrat e rinj te qeverise, Edmond Haxhinasto si minister i Jashtem dhe Ilri Meta Minister i Ekonomise.

E djathta shqiptare ka planifikuar që me 27 Janar, Shqipërinë duan ta “pushtojnë” dy forca t kryesore të opozitës: ajo e Lulit dhe e Monikës, të cilët shajnë dhe mallkojnë sat ë kalojë dita, për të rrëzuar Qeverinë dhe Edi Ramën, të parën viktimë duke e “vrarë” me çizme jo me karabinë!?

Kush është e djathta në Shqipëri? E dinë shqiptarët e ndërkombëtarët se mbas vitit 1992, të djathtët në Qeveri e bënë Shqipërinë shkrumb e hi me në krye serbin Salih. Të gjitha zullumet e krimet e tij nuk mund të tregohen në një shkrim me disa fletë, por duhet  një libër me 1 mijë fletë e më shumë. Kriminel po, hajdut po, agjent po, vrasës po, mashtrues po, gjoja demokrat. Por gjoja e quan veten demokrat dhe atdhetar, por në fakt ai është antidemokrat,  antiatdhetar, i cili shiti truallin shqiptar. Ai e di më mirë vetë se nuk është shqiptar, por me gjak serbi dhe bashkëshortja, bijë e serbes Milica Sllobodanka (Liria). Prandaj serbët i ka hasëm Shqipëria (historia).

Djali politik i Salihit, Luli i Vocërr, ka shumë kohë që shkon qytet më qytet për të grumbulluar sa më shumë protestues për të dalë më 27 Janar, duke i gënjyer e mashtruar, Qeverisë për t’ju kundërvënë për ta rrëzuar! Luli i Vocërr e filloi karrierën në politikë në Prishtinë me Argitën duke falsifikuar dosjet e oficerëve të UÇK-së, si kriminel lufte kundër Serbisë. Për tre vjet, dy rroga futeshin në xhep, një në Beograd e një në Prishtinë dhe të gjitha këto, shqiptarët e kosovarët i dinë mirë. Për këto “trimëri” e “merita”, Salihi e gradoi me përgjegjësi e pozita. E para ishte ngritja në përgjegjësi si ministër Transporti ku  vodhi 230 milion Euro; më pas Ministër të Jashtëm të Shqipërisë dhe Luli ia shpërbleu duke i shitur Detin Greqisë duke i dhënë kështu gjysmën e milionave Saliut….

Sala herën e tretë e gradoi Gjeneral, ministër të Brendshëm për interes. Kur e majta doli në protest paqësore para Kryeministrisë, Saliu si kryeministër e urdhëroi Lulin që ta largonte me policë-gardist, me shkopinj e hunj dhe në rast se nuk largoheshin t’u drejtonte kallashët duke vrarë njerëz të pafajshëm. Edhe Luli këtë deshi. Vrau kater qytetarë më 21 Janar pranë Kryeministrisë dhe pati shumë të plagosur. Ky ishte “trimi” Luli, gjeneral. Por,  asnjë masë s’mori gjyqtari! Mbase, tani opozitën e ka marrë frika nga Vettingu e Drejtësia sepse dosjet kanë shkuar tek Prokurorja Arta Marku, e cila po i shqyrton e ndihmuar nga ndërkombëtarët, BE dhe Amerika dhe tanimë krimineleve u ka ardhur dita që të shkojnë para drejtësisë e t’i japin llogari Shqipërisë dhe të burgosen përjetë. Por “trimëresha Donika” hoqi çizmet e këmbës për t’a goditur kokës Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën. Po të tjerat a i ka hequr!

Sali Karadiçi e Ilir Meta, gjithkush ka hallet e veta. Ju u erdhi dhe oferta nga kompania Çeke dhe Iliri  po e harron floririn që mori në Krrab. Kjo e çekut po i bëhet babë?! Mbase më 27 Janar 2018 do t’i mbledhë nga 2 mijë  apo dhjetë mijë vetë në bulevardin dhe mbi gjakun  e derdhur nga 4 vetë. Në Shqipëri sot ka shtet dhe kriminelëve u tregon vendin që meritojnë.

Sala, Luli, Meta e Monika le të lehin sa të kalojë dita, se ka ngordhur në Shqipëri opozita, sepse Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, e mbron BE dhe Amerika.

Zotërinj opozitarë! Nuk bëhet lufta me çisme dhe me të shara. Këtë e di mirë populli shqiptar!

IDRIZ PASHA

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.