Kreu Aktualitet Nisi dialogu, Rama takim me studentë e pedagogë të Gjeologjikut

Nisi dialogu, Rama takim me studentë e pedagogë të Gjeologjikut

1147
0

Kryeministri Rama ka zhvilluar nje takim me studente dhe pedagoge te Gjeologjikut ne Tirane.

Lajmin e ka bere me dije vete Rama me ane te nje postimi ne Twitter, ku ka theksuar se ne ate takim ne fakt u zhvillua dialogu, ku sipas tij, kishte mesuar gjera te reja.

Ne fund Rama shkruan se kjo menyre komunikimi direkt do te vazhdoje neser.

Reagimi: 

Faleminderit për mikpritjen grupit të studentëve dhe pedagogëve të Gjeologjikut,me të cilët patëm një bashkëbisedim të dobishëm për Dialogun (e në fakt zhvilluam vetë Dialogun)😉Mësova gjëra të reja prej tyre,mbase edhe ata e kuptuan mirë se ku e kam hallin unë😁Nesër vazhdojmë🤗

Nderkohe me heret Kryeministri Rama ka reaguar pas planit te PD dhe LSI per te bllokuar disa akse rrugore, duke perdorur kauzen e studenteve e duke mos lejuar as keta te fundit te dialogojne. Me ane te nje postimi ne “Twitter” kryeministri Rama ka bere nje pyetje retorike per te gjithe ata militante qe jane organizuar nga Basha e Kryemadhi per te bllokuar, duke shkruar “Po çfarë borxhi ju kanë juve qytetarët e studentët e tjerë?”

Postimi i plote: 

A mund t’ju pyes juve që ju mësojnë Doktorresha dhe Artisti të bllokoni rrugët e qytetit e dyert e fakulteteve, ndërkohë që mbani bllokuar rrugën e Dialogut, duke iu hedhur në fyt me sharje e akuza atyre që duan Dialog: Po çfarë borxhi ju kanë juve qytetarët e studentët e tjerë?

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.