Kreu Aktualitet Qeveria, draft për uljen e tarifave të studentëve

Qeveria, draft për uljen e tarifave të studentëve

1328
0

Burime pranë Kryeministrisë bëjnë të ditur se një grup i ngushtë pranë kreut të qeverisë po punon për të përgatitur dialogun me studentët. Burimet theksojnë se në draftin e përgatitur do të ketë element surprizë që pritet t’i shtohen kërkesave të studentëve.

“Kryeministri Rama, – bëjnë të ditur burimet, – është gati për të plotësuar 8 kërkesat e studentëve, por kjo sapo të nis dialogu me ta”.

Mësohet se është përgatitur një draft i uljes së tarifave që shkon përtej kërkesës së studenteve dhe që pret firmën e Ramës për te shkuar drejt Kuvendit.

Po ashtu mësohet se grupi i punës së Kryeministrit ka punuar për të gjitha pikat e tjera, në pritje të studenteve qe duan te dialogojnë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.