Kreu Politike Rama nga Samiti rajonal në Maqedoni: Mbledhja e parë e përbashkët do...

Rama nga Samiti rajonal në Maqedoni: Mbledhja e parë e përbashkët do të bëhet në Pogradec

1543
0

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot foto nga Samiti rajonal me 100 sipërmarrës nga Europa Juglindore që u mbajt në Maqedoni si dhe nga takimet që pati me liderët e partive shqiptare dhe me homologun maqedonas Zoran Zaev.

Rama shkruan se është rënë dakord që brenda vitit të mbahet mbledhja e parë e përbashkët e qeverive në Pogradec.

“Dje në Shkup me liderët e grupimeve politike në Maqedoni dhe në punimet e Samitit rajonal me 100 sipërmarrës nga Europa Juglindore për agjendën e bashkëpunimit mes vendeve tona dhe për të vijuar me planin e ndërtimit të një tregu të përbashkët rajonal për rritjen ekonomike e sociale.
U ra po ashtu dakord që brenda vitit të mbahet mbledhja e parë e përbashkët e qeverive shqiptare dhe maqedonase, në Pogradec, për të nxitur më tej bashkëpunimin shumëplanesh mes të dy vendeve tona”, shkruan Rama.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.