Kreu Politike Rama, takim me sipërmarrësit shqiptarë në SHBA: Të çojmë përpara atë që...

Rama, takim me sipërmarrësit shqiptarë në SHBA: Të çojmë përpara atë që nisëm 1 vit më parë

1468
0

Kryeministri i vendit Edi Ram ka zhvilluar një takim ditën e sotme në New York me sipërmarrësit e komunitetit shqiptar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Në një postim në rrjetin social “Facebook” krahas fotove gjatë takimit kryeministri shkruan se ky takim vjen për të çuar përpara idetë dhe projektet për bashkëpunimin që erdhi pas Samitit të parë të Diasporës një vit më parë.

Postimi i plotë:

Në New York me sipërmarrës dhe profesionistë të suksesshëm të komunitetit shqiptar në Amerikë për sfidat në rrugën e ndërtimit të Shqipërisë që duam dhe për të çuar përpara idetë dhe projektet konkrete të bashkëpunimit që zunë fill në Samitin e parë të Diasporës mbajtur një vit më parë në Tiranë  ?? ??

25507784_10155412651236523_7626141291786082631_n (1)

25446427_10155412651626523_6849456864755634745_n

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.