Kreu Aktualitet Rikualifikimi i parkut industrial në Kuçovë

Rikualifikimi i parkut industrial në Kuçovë

1141
0

Hapësira e vjetër industriale në Kucovë së shpejti do të kthehet në një park të ri të qytetit. Transformimi i kësaj zone në gjendje të mjerueshme dhe pa asnjë funksion është i shumëpritur nga banorët e bashkisë Kuçovë. Kryeministri Rama i shoqëruar nga deputetja e qarkut Berat, Ermonela Felaj panë nga afër nisjen e punimeve për rikualifikimin urban të kësaj zone.

“Hapësira është goxha e madhe për tu shndërruar në një park dhe besoj do jetë dhe qendra e re e Kuçovës sepse hapësira e lejon këtë”, – tha deputetja Felaj. Ky investim do ta kthejë këtë zonë të degraduar dhe pa asnjë funksion në një qendër të denjë për bashkinë Kuçovë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.