Kreu Aktualitet “Specialët” shqiptarë tjetër mision në Afganistan

“Specialët” shqiptarë tjetër mision në Afganistan

1516
0

Forcat Speciale të ushtrisë shqiptare do të jenë pjesë e një misioni të radhës paqeruajtës në Afganistan.

Lajmi është konfirmuar nga ministrja e Mbrojtjes, Olti Xhaçka. Ministrja thotë se është marrë vendimi dhe se tashmë po negociohet me aleatët për rolin e forcave speciale shqiptare në terren.

“I jemi përgjigjur pozitivisht strategjisë së re të Presidentit Donald Trump në Afganistan”, deklaroi Xhaçka.

Strategjia e re e Presidentit të Shteteve të Bashkuara parashikon një qëndrim me agresiv në terren ndaj talebanëve dhe terrorizmit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.