Kreu Etiketimet Edi Rama

Etiketim: Edi Rama

Zhvillimi profesional i mësuesisë

Fjala e kryeministrit Edi Rama në takimin me mësues, me temë “Zhvillimi profesional i mësuesisë”, i zhvilluar në Shkollën “E Kuqe”, Tiranë: Mirëmbrëma të gjithëve! Shumë...

10 pika nga shënimet e mia

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në mbyllje të debatit parlamentar për programin qeverisës dhe votimit të qeverisë re: Në 10 minuta që kam në dispozicion,...

Letra e javës

Nga Edi Rama: Në ndërkohë që jo pa të drejtë trazohemi nga sjelljet e nga aktet e parazitëve dhe grabitqarëve në zyrat e shtetit, pak...

Shteti në krye të detyrës

Nga Edi Rama: Vijojnë aksionet për vënien nën kontroll dhe shuarjen e vatrave të zjarreve në këto ditë temperaturash ekstreme, të cilat kanë ndikuar rëndshëm...

Shënimi i ditës

(Nga Edi Rama) Ka ende shumë rrugë për të dalë nga tuneli i një historie të rëndë mizorish të përgjakshme, siç është historia e Ballkanit,...

Rezultate mbresëlënëse drejt objektivit për t’i dhënë fund kanabisit

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në takimin raportues në Zyrën Operacionale të Situatës të Task Forcës për zbatimin e Planit Kombëtar të Luftës për...

Tregtia e lirë është hapi i radhës për Ballkanin

Nga Edi Rama *Shënim i botuar në prestigjiozen “The Wall Street Journal” Vetëm rritja ekonomike mund të stabilizojë rajonin në periudhën afatgjatë, dhe lidhjet më të...

FALEMINDERIT!

Fjala e Kryeministrit dhe Kryetarit të Partisë Socialiste të Shqipërisë, Edi Rama me rastin e fitores së zgjedhjeve të 25 qershorit: Mirëmbrëma të gjithëve! Shqipëria ka...

Votat për PS për një të ardhme të sigurtë të gjeneratës...

Fjala e kryeministrit dhe njëkohësisht kryetarit të Partisë Socialiste të Shqipërisë Edi Rama në takimin elektoral me banorë të Lapardhasë:   Mirë se ju gjeta!   Shumë faleminderit...

Për Vlorën do bëjmë sa nuk është bërë në çerekshekulli

Fjala e Kryeministrit dhe Kryetarit të Partisë Socialiste, Edi Rama, në takimin me veteranë e pensionistë në Vlorë: Mirë se ju gjeta! Më vjen shumë mirë...

Gratë dhe vajzat, pa dallim bindjesh politike, t’i japin votën e...

Fjala e Kryeministrit Edi Rama, njëkohësisht kryetar i Partisë Socialiste, në takimin elektoral me gra dhe vajza të Beratit:   Shumë faleminderit! Nuk ka pamje më të...

Në fund të këtij viti, Shqipëria do hapë negociatat për në...

Fjala e Kryeministrit Edi Rama në Kuvend:   Fan Noli do rrotullohej në varr, bashkë me katundarët dhe punëtorët, se nuk di ku gjendet një katundar...