Kreu Etiketimet Kajo Karafili

Etiketim: Kajo Karafili

Atentatori i rrallë që u bë tmerr i spiunëve dhe tradhtarëve

-Me rastin e 74 vjetorit të rënies se Heroit të Popullit Kajo Karafili- Kajo Karafili lindi në vitin 1920 në Bllacë të Pogradecit në një...

Rruga luftarake e batalionit të tretë partizan “Kajo Karafili”

-Me rastin e 74 vjetorit të formimit të Batalionit të 3-të partizan të Grupit të Pezës, 12 Gusht 1943 – 12 Gusht 2017 – Mbas...