Kreu Aktualitet Tuneli Thirrë-Kalimash, nisin nesër punimet rehabilituese

Tuneli Thirrë-Kalimash, nisin nesër punimet rehabilituese

2113
0

Shoqëria koncesionare “Albanian Highway Concession” ka njoftuar se ditën e nesërme do të kryhen punime rehabilituese dhe mirëmbajtëse në tunelin Thirrë-Kalimash, pjesë e autostradës Milot-Morinë. Për shkak të ndërhyrjeve, të gjitha kalimet do të kryhen në një tub të vetëm me dy drejtime lëvizjeje. Në njoftim, shoqëria iu ka kërkuar qytetarëve që të respektojnë sinjalistikën rrugore, duke shmangur parakalimet, apo shpejtësinë e lartë në mënyrë që të ruajnë sigurinë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.