Kreu Aktualitet Zgjedhje 2017, PS vijon të ruajë 74 mandate

Zgjedhje 2017, PS vijon të ruajë 74 mandate

1504
0

Po shkon drejt mbylljes procesi i numërimit të votave për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit. Deri në mesditë është ezauruar numërimi i 96.14% i Qendrave të Votimit ose 5155 Qendra Votimi nga 5362 që janë në total. Nuk ka përfunduar numërimi në Berat, Durrës, Elbasan, Tirane, Gjirokastër, Kukës, Lezhë, Shkodër e Vlore. Përkundër numrit të votave që shpërndahen nga njëra parti tek tjetra, asgjë nuk ka ndryshuar në numrin e mandateve në rang kombëtar. PS vijon të ruajë 74 mandate, PD 43, 19 LSI, 3 PDIU dhe mandati i Tom Doshit në Shkodër nën siglën e PSD.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.